sergej nariskin

Свет

Шефот на руското разузнавање: Неуспешен обид да се дестабилизира Русија со братоубиствена војна

А1он
Директорот на надворешната разузнавачка служба на Русија, Сергеј Наришкин, во врска со обидот за вооружен бунт на групата „Вагнер“ изјави дека обидот за дестабилизација на
Свет

Москва декласифицира документи од Втората светска војна

Руската Надворешна разузнавачка служба (СВР) декласифицира документи што се однесуваат на соработката меѓу советските и британските тајни служби за време на Втората светска војна. Ова