sednica

Македонија

(ВИДЕО) Изгласувањето на ДУП-от не однесе во опозиција, рече советникот Стоилов од ВМРО-ДПМНЕ

Кристијан Ландов
Нашето изгласување на ДУП-от I10 што се однесува на делот кај „Мајчин дом“ е причина што сме сега во опозиција, рече советникот во општина Аеродром,
Видео Македонија

(ВИДЕО) Вонредна седница на Советот за градбата кај “Мајчин дом”

Кристијан Ландов
ВО ЖИВО: Вонредна седница на Советот за градбата кај „Мајчин дом“ ВО ЖИВО: Вонредна седница на Советот за градбата кај „Мајчин дом“ Posted by A1on.mk
Македонија

За утре е закажана комисијата за уставни прашања

Кристијан Ландов
Утре напладне ќе заседава Комисијата за уставни прашања, а во понеделник е закажана 61-та пленарна седница на Собранието, со единствена точка на дневен ред –
Македонија

Седница на собраниската Комисија за надворешна политика

А1он
Во Собранието на Република Македонија денеска седница ќе одржи Комисијата за надворешна политика. На седницата вонредниот и ополномоштен амбасадор на Република Македонија за Кралството Саудиска
Македонија

Седници на собраниските комисии за економски прашања и за одбрана и безбедност

А1он
Во републичкото Собрание за денеска се најавени седници на комисиите за економски прашања и за одбрана и безбедност. На дневен ред на Комисијата за економски