sahpaska

Македонија

Шахпаска: Се повеќе деца се враќат во градинките, состојбата е стабилна

А1он
Состојбата во градинките е стабилна, во последната недела се забележува помал број на оние што одат во изолација и зголемување на бројот на деца што
Македонија

Шахпаска: Продолжува борбата за унапредување на детските права

А1он
Светот мора да биде обединет во подигнувањето на свеста  за детските права. Само преку заедничка и координирана акција ќе создадеме услови за безгрижно детство, за
Македонија

Шахпаска промовираше нови мерки на СДСМ за ранливите категории

А1он
„Политиките на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија обезбедуваат грижа и достоинствен живот за секој наш граѓанин. Од општество во кое се газеше врз достоинството на луѓето,
Македонија

Пратеничката Шахпаска на меѓународна конференција во Баку

А1он
Пратеничката Јагода Шахпаска, членка на Делегацијата во Парламентарното собрание на ОБСЕ (ПС на ОБСЕ), ќе учествува на меѓународната конференција на тема: „Улогата на парламентарците во
Македонија

(ВИДЕО) Шахпаска: Владата работи на подобрување на социјалната заштита и животот на граѓаните

А1он
Јагода Шахпаска, пратеничка во Собрание на Република Македонија од СДСМ денеска во изјава за медиумите рече дека парламентарното мнозинство и Владата со серија мерки го
Македонија

(ВИДЕО) Шахпаска: 40 илјади лица на инсулинска терапија се во ризик

А1он
Власта во заминување го става во ризик здравјето на граѓаните, обвини Јагода Шахпаска од СДСМ која кажа дека 40 илјади пациенти од кои 600 деца
Македонија

(ВИДЕО) Умираат бебиња, нема лекови, а власта крати 570 милиони денари за здравството

А1он
Новороденчиња умираат, родилки умираат, дијабетичарите немаат инсулин, болните од рак не ги добиваат најновите генерации лекови, по клиниките нема основни медицински материјали, амбулантите се руина