ruski avioni

Свет

ВИДЕО: Русија произведува стелт авиони слични на американските бомбардери

А1он
Русија работи на прототипот на првиот стелт авион, а за проектот е задолжена државната корпорација „Јунајтед авиони“. Стелт авионот треба да биде готов следната година.
Свет

Руските воени авиони во Каракас, уште една порака за Америка

А1он
Два воени руски авиони во саботата слетаа на главниот аеродром во Каракас, а наводно во нив биле десетина војници и големо количество опрема, со задача