ribokradci

Македонија

Запленети 177 парчиња охридска белвица, приведено лице од Република Албанија

А1он
Денеска (3.10.2022), по преземени мерки и активности, полициски службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор Св.Наум го привеле А.П.(53) од Република Албанија.
Македонија

Фатени рибокрадци со 89 килограми риба

А1он
Полицијата синоќа, при контрола на возило лада нива на патот Штип-Радовиш, кај фабриката „Актива“ кое било без регистерски таблички открила 89 килограми риба и недозволена