rakomet zeni

Спорт

Ќе играме бараж против Романија за пласман на женското ракометното светско првенство

А1он
Противник на македонската женска ракометна репрезентација во баражот за пласман на Светското првенство 2021 е репрезентацијата на Романија. Ова е епилогот по денешната жрепка во
Спорт

Македонските ракометарки со максимални три победи одат во баражот за СП 2021

А1он
Македонската женска ракометна репрезентација со максимални три победи ги заврши настапите на квалификацискиот турнир во Скопје. Вечерва совладана е Грција со 20:19. До триумфот избраничките
Спорт

Убедлив триумф на македонските ракометарки над Литванија

А1он
Македонската женска ракометна репрезентација триумфираше вечерва убедливo над Литванија со 31:21 (15:12) и на едно до крајот на квалификацискиот турнир во Скопје речиси го обезбеди
Спорт

ВИДЕО: Општа тепачка меѓу украински ракометарки, судијката се фати за глава

А1он
Неверојатна снимка на тепачка на натпревар во женски ракомет доаѓа од Украина – пред крајот на дербито меѓу второпласираната екипа во првенството, Дњепарка Херсон, и
Спорт

Квалификациски турнир за СП во женски ракомет ќе се игра во Македонија, откако Грција се откажа од организацијата

А1он
Македонија ќе биде организатор на женскиот ракометен квалификациски турнир за настап на Мундијалот во 2021 година, откако претходно Грција се откажа од тоа право. Нашата
Спорт

Македонските ракометарки во првиот шешир за извлекувањето на претквалификациските групи за СП 2021

А1он
Македонската репрезентација е дел од првиот шешир за претстојното извлекување на претквалификациските групи за женското ракометно Светско првенство во Шпанија што ќе се одржи во
Спорт

ЕХФ го откажа ракометниот „фајнал фор“ за жени во Лигата на шампионите

А1он
Европската ракометна федерација (ЕХФ) реши да го откаже завршниот „Фајнал фор“ турнир од женската Лигата на шампионите за сезоната 2019/20, а со тоа и четвртфиналните
Спорт

Радичевиќ: Наградата за најдобро крило би ја заменила за медал

А1он
Црногорската ракометарка, Јованка Радичевиќ, која беше прогласена за најдобро десно крило на Светското првенство во Јапонија, изјави дека повеќе би сакала да имаше медал околу