rakomet zeni

Спорт

ЖРК Металург во финалето на регионалната лига

А1он
Ракометарките на Металург ќе играат вечерва во финалето на женската регионална лига. Противник во борбата за пехарот ќе им биде ланскиот шампион на ова натпреварување