liga na sampioni rakomet zeni

Спорт

ЕХФ го откажа ракометниот „фајнал фор“ за жени во Лигата на шампионите

А1он
Европската ракометна федерација (ЕХФ) реши да го откаже завршниот „Фајнал фор“ турнир од женската Лигата на шампионите за сезоната 2019/20, а со тоа и четвртфиналните