pozar

Македонија

ФОТО: Пожар во стариот дел на Охрид, неколкумина однесени со брза помош

А1он
Две куќи изгореа во населбата Месокастро, во стариот дел на Охрид. Едната куќа изгоре целосно, другата до половина. Луѓето кои живеа во куќите веднаш беа
Свет

Во пожар во фабрика во Бангладеш настрадаа повеќе од 110 луѓе

А1он
Во пожарот што избувна во текстилна фабрика во главниот град на Бангладеш загинаа најмалку 112 луѓе. Портпаролот на противпожарната служба Мохамед Махбуб изјави денес дека
Македонија

Тешко повреден пожарникар при интервенција во Тетово

А1он
Еден пожарникар е повреден при интервенција на пожар што вчера попладне избувнал во куќа во тетовското село Долно Галчиште, информира денеска полиција. Противпожарната бригада околу
Македонија

Делумно изгоре вилата „Македонија“

А1он
Вчера делумно изгорела вила „Македонија“ во хотелскиот комплекс на „Инекс Горица“, информираат од полицијата. Од МВР велат дека причините за опожарувањето на Вилата допрва ќе