posta

Македонија

„Македонска пошта“ ќе ги имплементира препораките од ревизијата за 2012 година

А1он
„Македонска пошта“ детално ги разгледа препораките од извештајот на Државниот завод за ревизија за 2012 година, уште од нивниот нацрт – извештај и со завршувањето
Македонија

Помошниците за грабежот во поштата во Чаир добија 4 годишни затворски казни

А1он
Судот му изрече четири годишна затворска казна на четвртообвинетиот, благајник во поштата во Чаир, а иста казна добија и двајцата транспортери на обезбедената поштенска пратка,
Македонија

Шефот на кабинет на Рафиз Алити пред истражен судија

А1он
Шефот на кабинетот на директорот на „Македонска пошта“, Рафиз Алити, изведен е пред истражен судија. Се сомничи дека го предизвикал пожарот во „Македонска пошта“, со
Македонија

Кривична пријава за поштар за затајување пари за пензии и социјална помош

А1он
Единицата за економски и компјутерски криминал – Одделение за перење пари и финансиски криминал при СВР Скопје до надлежното основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава
Македонија

ЛДП: Да се уништат марките со ликови кои биле соработници на фашизмот

А1он
Либерално демократската партија денеска јавно побара од Советот за филателија во кој седи и претставник од Собранието, Македонска пошта и Министерствот за транспорт и врски
Македонија

Притвор за двајца вработени во „Македонски пошти“

А1он
Полицијата при преглед на товарното моторно возило марка „Фолксваген-Кеди“, сопственост на АД „Македонски Пошти“, кое по издадена судска наредба за приведување на пријавениот И.П е
Македонија

МВР уште трага по двајца обвинети во случајот Македонски пошти

А1он
МВР продолжува со потрерата по двајцата обвинети за несовесно работење во Македонски пошти, изјави министерката Јанкуловска. Jанкуловска побара вработените во овие институции да внимаваат на
Македонија

Роднини на функционери од ДУИ меѓу уапсените од „Македонска пошта“

А1он
Сопруга на екс-министер и ќерка на поранешен функционер од редовите на ДУИ се меѓу осумтемина уапсени во денешната акција на МВР, објави Канал 5. Еден