pens

Свет

Пенс ѝ честиташе на Камала Харис во првиот контакт меѓу двете администрации

А1он
Потпретседателот на САД Мајкл Пенс ѝ телефонирал на својата наследничка Камала Харис и ѝ честитал за назначувањето на позицијата, според две лица запознати со нивниот
Свет

Трамп и Пенс првпат разговараа по упадот во Конгресот

А1он
Претседателот на САД, Доналд Трамп и потпретседателот Мајк Пенс синоќа имаа „добар разговор“ во Белата куќа, изјави неименуван претставник на американската администрација. Тоа беше прв
Свет

Пенс ќе се вакцинира в петок, Бајден – идната недела

А1он
Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден следната недела најверојатно ќе ја прими вакцината против новиот коронавирус, соопшти преодниот тим на Бајден. Актуелниот потпретседател Мајк Пенс ќе
Свет

Пенс: На претседателот Трамп и првата дама им посакувам брзо закрепнување

А1он
Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, испрати желби за брзо закрепнување до американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија, откако објавија дека се позитивни на
Свет

Блумберг: Американскиот потпретседател Мајк Пенс е во самоизолација

А1он
Американскиот потпретседател, Мајк Пенс, се наоѓа во самоизолација, надвор од Белата куќа, откако беше потврдено дека неговиот портпарол е заразен со коронавирусот, пренесува Блумберг, повикувајќи
Свет

Трамп и Пенс секојдневно ќе се тестираат за новиот коронавирус

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп и потпретседателот на САД Мајк Пенс ќе бидат тестирани секој ден за новиот коронавирус. Тоа го објави Пенс како одговор на
Свет

ВИДЕО: Американскиот потпретседател Пенс при посета на болница одлучи да не носи маска

А1он
Американскиот потпретседател Мајк Пенс одлучи да не носи маска за време на неговата посета на болница во сојузната држава Минесота. При посетата на клиниката Мајо,
Свет

Пенс бара од ОН да го признаат Гуаидо за легитимен лидер на Венецуела

А1он
Американскиот потпретседател Мајк Пенс побара денеска од ОН да ги укине надлежностите на пратеникот на Владата на претседателот Николас Мадуро и да го признае Хуан