oruzje

Македонија

Измени и дополнувања во Законот за оружје

А1он
Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека постапката за изменување и дополнување на Законот за оружје е започната. Промените главно се насочени во делот набавка
Магазин

ВИДЕО: Луѓето кои страдаат од тестирањето на нуклерано оружје

А1он
Проектот „Атом“ е меѓународна петиција и кампања со цел да го обедини глобалното јавно мислење против нуклераните проби. Проектот во кој е вклучена А1он, и
Македонија

Скопјанец тргувал со оружје и произведувал дрога

А1он
Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, до надлежното Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Н.М. (30) од Скопје, поради постоење на основано