oruzje

Македонија

Скопјанец тргувал со оружје и произведувал дрога

А1он
Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, до надлежното Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Н.М. (30) од Скопје, поради постоење на основано