orizari

Македонија

Вработените во ЕВН Куманово ги напуштија канцелариите: Загрозена им е безбедноста

Орце Костов
Вработените на КЕЦ Куманово ги напуштија работните места од безбедносни причини и непостоење на услови за работа. „Се до создавање на нормални услови за работа,
Македонија

Толпа жители од Оризари влегле насилно во просториите на ЕВН во Куманово: Бараат да им се вклучи струјата

Орце Костов
Толпа жители од кумановското село Оризари влегла насилно во просториите на подружницата на ЕВН во Куманово, информираат за „А1он“ од универзалниот снабдувач на електрична енергија
Економија

Оризопроизводителите од Кочанско бараат од пратениците да ја поддржат владината мерка за интервентна финансиска помош

А1он
Членовите на Здружението на оризопроизводители „Бело злато“ од Кочани бараат од пратениците да дадат едногласна поддршка на владината одлука за интервентна финансиска помош од три
Македонија

Жителите на Горно Оризари се уште без вода, повторно го блокираа локалниот пат

Виктор Јованов
Жителите на Горно Оризари во знак на револт и денеска го блокираа локалниот пат. Причина за протестот е нефункционалноста на водоводниот систем, односно, околу 2000