nora sakiri

Македонија

Стефоска ги информирала вработените во Театар комедија дека е објавен оглас за нов директор

А1он
Министерката за култура, Ирена Стефоска денеска ги информираше вработените во НУ Театар комедија дека согласно Законот за култура, денеска е објавен јавниот оглас за нов
Македонија

Шаќири: Бев разрешена оти казнив вработен кој без образложение не доаѓаше на работа

А1он
Досегашната в.д. директорка на НУ Театар Комедија, Нора Шаќири Марковиќ, се огласи на својот Фејсбук профил, а откако денеска беше разрешена од директорската позиција во
Македонија

(ВИДЕО) Бунт на вработените во „Театар Комедија“: Доколку Нора Шаќири не е соодветен кадар, Дарко Спасов да биде в.д. директор

А1он
Дел од вработените во Театар Комедија најавуваат бунт со правни и јавни механизми, доколку на местото в.д. директор од каде е разрешена Нора Шаќири-Марковиќ, биде
Македонија

Нора Шаќири разрешена од директорската функција во „Театар комедија“

Кристијан Ландов
По скоро десет месеци од назначувањето, Нора Шаќири Марковиќ е разрешена од директорката функција во Театар Комедија. Ова доаѓа откако таа беше пријавена за мобинг
Култура

Нора Шаќири нов в.д. директор на Театар Комедија, разрешен е Сашо Ристовски

А1он
Сашо Ристовски, досегашниот директор на НУ Театар Комедија е разрешен од функцијата поради неправилности во работењето, а како в.д. директор е поставена Нора Шаќири Марковиќ,