nesreka

Македонија

Повредените деца се чувствуваат добро

А1он
Седумте деца кои вчера беа повредени во сообраќајната несреќа се чувствуваат добро, пуштени се на домашно лекување. Несреќата се случила кога учениците се враќале од
Македонија

Писмо со сочувство на Груевски до Бериша

А1он
Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, упати писмо со сочувство до албанскиот премиер Сали Бериша за трагичната несреќа во која загинаа 13 студенти и шоферот
Македонија Регион

Стружани даруваа крв за повредените во автобуската несреќа во Албанија

А1он
Граѓани од Дебар, Струга, и неколку градови од Македонија од вчера даруваат крв за повредените во автобуската несреќа која се случи во близина на албанскиот