Тешка сообраќајка во Хрватска

Од:

На магистралниот пат кај Тромилје, Хрватска, се случи сообраќајка во која загинаа три лица.

Настраданите биле во автомобил со задарски регистарски таблички, но нивниот идентитет сеуште е непознат.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Американец падна во урнат мост поради инструкции на Гугл мап и се удави

ВИДЕО: Пијан возач упадна на рели трка во Хрватска, ќе се судреше со натпреварувач

Украина почна да извезува жито преку хрватските пристаништа

Денови на македонската култура во Задар и Шибеник

Предраг Петровиќ

Задарски таксист „киднапираше“ странец и му бараше 150 евра за такси превоз

Горан Наумовски

Келнер од Србија бараше плата, газдата брутално го претепа: „Ќе те убијам и ќе те закопам“

Горан Наумовски