natasa petrovska

Македонија

Граѓаните кои имаат штети од невремето во Битола да се пријават за помош, повика градоначалничката Петровска

А1он
Градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска денес ги повика граѓаните кои имаат штета од синоќешното да се пријават, за по комисиски увид да им се
Македонија

Градоначалничката на Битола се сретна со ученици што протестираат за јавниот превоз

Градоначалничката на Битола Наташа Петровска попладнево оствари директна средба со ученици кои протестираа пред Општина Битола во врска со проблемите со бесплатниот ученични превоз во