steti

Македонија

Граѓаните кои имаат штети од невремето во Битола да се пријават за помош, повика градоначалничката Петровска

А1он
Градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска денес ги повика граѓаните кои имаат штета од синоќешното да се пријават, за по комисиски увид да им се
Свет

Циклонот Амфан во Индија предизвика штета од 13 милијарди долари

А1он
Циклонот што ја погоди државата Западен Бенгал во источна Индија оваа недела предизвика штета од 13 милијарди американски долари на инфраструктурата и земјоделските култури, соопштија
Македонија

Штетите од јунското невреме во Радовиш проценети на 1,5 милиони евра

Комисијата за проценка на штети од невремето што го зафати Радовиш на 19 јуни годинава процени штета од 1,5 милиони евра. – Имаме штети на