mis

Магазин

Девојка без познавање од фудбал – нова Мис Мундијал 2014.

А1он
Колумбијката Даниела Осоро (19) ја освои титулата Мис Мундијал 2014 година, на четвртото по ред натпреварување од овој вид. Убавата студентка по архитектура, која се занимава
Видео Магазин

ФОТО+ВИДЕО: Новата Мис Универзум е убавата Габриела Ислер

А1он
Нова Мис Универзум за 2013-та година е 25-годишната Мариа Габриела Ислер, Мис Венецуела. Прва придружничка е Мис Шпанија, Патрициа Јурена Родригез, додека втора придружничка е