Колумбијаката Паулина Вега избрана за „Мис Универзум 2015“

Од:

„Мис Колумбија“, Паулина Вега победи на овогодишниот избор за „Мис Универзум“, што се одржа синоќа во американскиот град Мајами.

Вега (22) ја освои престижната титула во конкуренција со 87 убавици од целиот свет.

На второто место, како прва придружничка, се пласира Американката Ниа Сначез, а на третото, однсно како втора придружничка – Украинката Дијана Харкуша.

Вега, на која ова и е прво учество на избор за убавица, изјави дека по победата планира да се посвети на обрзованието и да заврши факултет за бизнис администрација.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Скандал на избор за мис – експресно ѝ ја одзедоа титулата на разведена убавица

Жарко Настоски

Мис Мукерџи замина во својата татковина за да и помогне на земјата од Ковид-19

А1он

ВИДЕО: Убавицата од Јамајка прогласена за нова Мис на светот

Ана Ололовска

Во Германија избрана „Мис 50 +“

Ана Ололовска

Белорусинка е победничка на првиот светски избор за Мис во инвалидска количка

Наум Локоски

„Мис Порто Рико“ избрана за нова „Мис на светот 2016“

Ана Ололовска

Leave a Comment

3 × 2 =