miladinovci-stip

Видео Македонија

ВИДЕО: Од ноември три патарини меѓу Скопје и Штип, 320 денари ќе се плаќа за одење и враќање

Маја Илиевска-Пачемска
Двете нови патарини на автопатот Миладиновци – Штип, чија изградба чини речиси пет милиони евра, треба да бидат готови до октомври. Едната се гради кај
Македонија

20-годишна девојка загина на автопатот Миладиновци-Штип, загубила контрола врз колата

А1он
Тешка сообраќајна несреќа се случи утрово на автопатот Миладиновци-Штип, а во неа загина 20-годишна девојка од светиниколското село Кадрифаково, соопшти полицијата. „На 08.06.2021 околу 07.15
Македонија

Автопатот Миладиновци-Штип не е пуштен за сообраќај, возачите да не го користат

А1он
Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај. На автопатот се вршат проверки од безбедносен карактер,