makpetrol

Македонија

Мали акционери: Макпетрол го потврди тоа што го кажавме

А1он
„Во врска со соопштението испратено од Макпетрол АД Скопје како реакција на нашата прес-конференција, би сакале да го изјавиме следново: Со својот став, изнесен во
Македонија

ВИДЕО: Јосифовски се прави газда, а ние сме акционери

А1он
Малцинските акционери во „Макпетрол“ кои се приклучуваат на кривичната пријава против менаџерскиот тим на акционерското друштво, револтирани велат дека не биле прашани да се формира
Видео Македонија

(ВИДЕО) Малцинските акционери во „Макпетрол“ го тужат менаџментот: Ја доведоа фирмата пред стечај

А1он
Дел од малцинските акционери во акционерското друштво „Макпотрел“ се приклучуваат на кривичната пријава што Министерството ја поднесе против членовите на управниот и надзорниот одбор. Шеснаесет
Македонија

Сметката на Макпетрол и натаму блокирана, Судот дополнително ќе одлучува

А1он
Основниот суд Скопје 1 се уште ја нема одблокирано сметката на Макпетрол, како што бара обвинителството. Велат, дополнително ќе одлучуваат. Од Судот потенцираат дека Јавното
Македонија

Обвинителството бара да се одблокира сметката на „Макпетрол“

А1он
Основното јавно обвинителство – Скопје постапувајќи по допрен глас (информации објавени во медиумите) во текот на вчерашниот ден прибави дополнителни докази од Макпетрол АД –
Економија

Регулаторна: Не мора Макпетрол, конкуренцијата ќе го снабдува пазарот со нафта

А1он
Регулаторна комисија се огласи во врска со случајот со Макпетрол: Пазарот со нафта и нафтени деривати, е дефиниран со Законот за енергетика, како и другите
Македонија

ЛП: Одмрзнување на сметката на „Макпетрол“ за спречување на енергетска криза на пазарот

А1он
„Во услови на се поизвесна ескалација на состојбите во снабдувањето со нафта и енергенси, Либералната партија повторно ги упатува прашањата на кои ВМРО-ДПМНЕ, Владата и
Македонија

ОКТА: Привремено е суспендирано снабдувањето на Макпетрол

А1он
Од ОКТА по информацијата дека е стопирана испораката на нафтени деривати за Макпетрол поради блокираната сметка испратија соопштение во кое појаснуваат дека тоа ќе трае
Македонија

Окта ја стопира испораката на нафтени деривати кон Макпетрол

А1он
Пoради замрзнатата смeтка на Макпетрол, Окта ја стопирала испораката на нафтени дефивати кон оваа компанија, дознава Алсат-М од извори во компанијата. Според информациите, за ова