ljube boskoski

Македонија

Азманов: Тушевски ме рекетираше, барав помош од Бошкоски

А1он
На денешното продолжение на судскиот процес за убиството на Марјан Тушевски, бизнисменот Зоран Азманов како сведок сосема контра тврдењето на обвинителството. Бизнисменот Зоран Азманов изјави
Македонија

Семејството на Љубе Бошкоски ќе остане и без куќата

А1он
[staff name=”Предраг Петровиќ” position=”Автор”][/staff] Власта, освен што го смести во затвор, сака да му ја одземе и куќата на Љубе Бошкоски. Агенцијата за управување со
Македонија

Таткото на Тушевски „слушнал“ дека Бошкоски му го убил синот

А1он
Димитар Тушевски, татко на убиениот Марјан Тушевски во продолжениото на процесот Ровер денеска пред судот изјави дека Љубе Бошкоски го убил неговиот син, но не
Македонија

(ВИДЕО) Свештеник на МПЦ во посета на Бошкоски: Ова е осветољубие

А1он
Попот Благоја Спировски од Дебарско-Кичевската епархија на МПЦ денеска го посети Љубе Бошкоски во затворот Идризово, поради тоа што му бил духовник на екс министерот.
Македонија

(ВИДЕО) Во што се претвори судството: Заштитениот сведок предизвика смеа, не го ни знаел Тушевски

А1он
Заштитениот сведок во процесот „Ровер“ за убиството на Марјан Тушевски слушнал на телевизија. Овој сведок предизвика општа смеа во судницата, со оглед дека не знае
Македонија

ОМ: Праксата на судството со заштитните сведоци може да предизвика апсење на секој граѓанин во државата

А1он
„Денешното рочиште на судењето со случајот „Ровер“ против Претседателот на нашата партија Љубе Бошкоски е уште еден претседант од многуте кои се наметнати од страна на партиското
Македонија

ВИДЕО: Судот не дозволи јавноста да присуствува на испитувањето на заштитениот сведок во случајот на Бошкоски

А1он
Судот не го прифати барањето на одбраната на Љубе Бошкоски јавноста да пристуствува на испитувањето на заштитениот сведок. Судот ги одби и останатите барања, сведокот
Македонија

Со „заштитениот сведок“ утре ќе се спасува процесот „Ровер“

А1он
Судскиот предмет за убиството на Марјан Тушевски нема никаква основа, а најмалку докази. Единствено, обвинението сега ќе се спасува со заштитен сведок, што му дава
Македонија

Трајковски: Тушевски беше следен и требаше да биде упасен поради рекет

А1он
Осмообвинетиот во случајот „Ровер“ Зоран Трајковски ги отфрли наводите на обвинителството и рече дека никогаш не договарал ниту пак го планирал убиството на Марјан Тушевски.