tusevski

Македонија

Азманов: Тушевски ме рекетираше, барав помош од Бошкоски

А1он
На денешното продолжение на судскиот процес за убиството на Марјан Тушевски, бизнисменот Зоран Азманов како сведок сосема контра тврдењето на обвинителството. Бизнисменот Зоран Азманов изјави
Македонија

Таткото на Тушевски „слушнал“ дека Бошкоски му го убил синот

А1он
Димитар Тушевски, татко на убиениот Марјан Тушевски во продолжениото на процесот Ровер денеска пред судот изјави дека Љубе Бошкоски го убил неговиот син, но не
Македонија

Буревесник: Доста Димовска е нарачател на убиството на Тушевски и Јанев

А1он
„Со приватно-политичка одлука за одмазда врз Љубе Бошкоски, фамилијата на власт во Македонија, го води случајот за убиството на Марјан Тушевски, и со тоа заглавија
Македонија

(ВИДЕО) Во што се претвори судството: Заштитениот сведок предизвика смеа, не го ни знаел Тушевски

А1он
Заштитениот сведок во процесот „Ровер“ за убиството на Марјан Тушевски слушнал на телевизија. Овој сведок предизвика општа смеа во судницата, со оглед дека не знае
Македонија

Со „заштитениот сведок“ утре ќе се спасува процесот „Ровер“

А1он
Судскиот предмет за убиството на Марјан Тушевски нема никаква основа, а најмалку докази. Единствено, обвинението сега ќе се спасува со заштитен сведок, што му дава
Македонија

Трајковски: Тушевски беше следен и требаше да биде упасен поради рекет

А1он
Осмообвинетиот во случајот „Ровер“ Зоран Трајковски ги отфрли наводите на обвинителството и рече дека никогаш не договарал ниту пак го планирал убиството на Марјан Тушевски.
Македонија

Љубе обвинет за помагање на убиство, адвокатот уште го чека обвинението

А1он
Обвинителството сепак ќе го гони Љубе Бошкоски  за помагање на двојното убиство од 2001 година, кога беа ликвидирани Марјан Тушевски и Киро Јанев. Обвинителниот акт е