lila filipovska

Видео Македонија

(ВИДЕО) Филиповска по судењето: Има причина што повеќе не сме пријатели со Боки

Мери Јордановска
Водителката Лила Филиповска на излегување од судот по сведочењето во случајот „Рекет“ изјави дека  сè што имала да каже кажала пред обвинителите и пред судијката.
Видео Македонија

(ВИДЕО) Филиповска по распитот кај Русковска: Ќе ми ја расипете фризурата, чао друштво

Кристијан Ландов
По еден час распит кај обвинителката Вилма Русковска, Лила Филиповска одби да одговори на сите новинарски прашања. Таа не кажа која е нејзината поврзаност со
Видео Македонија

ВИДЕО: Лила Филиповска на распит кај Русковска за „Рекет“

Кристијан Ландов
Водителката Лила Филиповска пристигна во Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција. каде што треба да даде изјава во истрагата за „Рекет“. Како што