licenci

Македонија

Антикорупциска оформи предмет за лиценците за софтвер во Владата вредни 26 милиони евра

А1он
Во врска со јавно упатениот повик на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) да отвори предмет во врска со