lazna dojava

Македонија

Дојавите за бомби во седумте скопски гимназии се лажни

А1он
Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави дека седум училишта на територија на Скопје
Македонија

Дојавата за бомба во скопска гимназија е лажна, превентивно се евакуирани и други училишта

А1он
Пријавата за поставена бомба во скопско учиилиште е лажна информираат од Министерството за внатрешни работи. Од МВР дополнуваат идека превентивни биле евакуирани и ученици од
Регион

Вулин: Против Србија се води специјална војна- нови дојави за поставени бомби во Белград

А1он
По заканувачките денешни дојави за поставени бомби во основните и средни училишта во Белград, попладнево пристигнаа нови закани, дека се поставени експлозивни направи на мостовите
Регион

Во Белград повторно лажни дојави за бомби во студентски домови и трговски центри

А1он
Три трговски центри, четири студентски домови, Музејот на Југославија и некои други објекти во центарот на Белград денеска добиле дојава за бомби, јави дописникот на
Македонија

Дојава за бомба при посетата на Урсула фон дер Лајен, приведено е едно лице

Мери Јордановска
Лажна дојава за бомба имало пред денешната прес-конференцијата на претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен и премиерот Зоран Заев, дознава „А1он“. Претседателката на
Свет

ВИДЕО: Дојава за бомба создаде паника, евакуација на Таџ Махал

А1он
По дојава за поставена бомба Таџ Махал евакуирани се туристите, а одред на индиската специјална полиција го проверуваше светскиот познатиот објект. Објектот беше затворен. По