krusevo

Македонија

Александра Кардула Доневски демантира дека е кандидат од СДУ

А1он
Александра Кардула Доневски ја демантира информацијата за нејзината кандидатура,  пристигната од страна на СДСМ Крушево. Таа вели: Со неверување и згрозување го читам текстот во
Македонија

(ФОТО) Крушево: СТОП за режимот и диктатурата на Груевски

А1он
И покрај снегот кој непрестано паѓа, крушевчани вечерва излегоа да кажат јасно СТОП на режимот и диктатурата на Груевски. Централната власт покрај достоинството, вербата и
Македонија

СДСМ Крушево: Власта купува гласови со партиски вработувања

А1он
Во пресрет на локалните избори, опозицијата обелоденува дека владеачката партија, повторно ги злоупотребува механизмите на власт за купување гласови. Се вработуваат, велат, партиски кадри. Како
Македонија

Во Крушево традиционално најавена радосната вест за христовото раѓање

А1он
На „Дева“, ден пред бадник , според верувањето се појавила ѕвезда која го навестила христовото раѓање. Во Крушево групи луѓе ги посетуваат домовите и пеејќи
Македонија

Крушевчани: До кога градоначалникот администрацијата ќе ја полни по партиски клуч?

А1он
„Народот има право да знае како се создава наводно непартиска администрација“, реагираат крушевчани. Неколкумина за А1 велат дека градоначалникот Василчо Димовски вработува по партиски клуч.