krivicen reket

Македонија

Oбвинители од СЈО ги користеле службените возила за приватни потреби

Васко Маглешов
Разрешената специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, непосредно пред истрагата „Рекет“ одлучила да не го продолжи договорот за службените возила кои биле земени под оперативен лизинг,
Македонија

Во архивата на СЈО нема оставка на Катица Јанева

Васко Маглешов
Во архивата на специјалното јавно обвинителство, шефицата во притвор Катица Јанева не ја депонирала оставката, потврдуваат од таму за „А1он“. Неодамна и претседателот на Советот
Македонија

Судот ѝ ја одби жалбата на Јанева – останува во затворот во Шуто Оризари

Васко Маглешов
Кривичен совет од тројца судии ѝ ја одбил жалбата на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за определениот 30-дневен притвор, потврдија од скопскиот кривичен суд за
Македонија

Екипа на Итната помош во Кривичен, на Јанева и се слошило

А1он
Во кривичниот суд пристигна екипа на Брза помош, бидејќи неофицијално, за време на распитот ѝ се слошило на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Во судот