krazba

Македонија

Ограбена обложувалница во Скопје, украдени 5.000 евра

А1он
Вчера вечер, околу 20,00 часот, во Скопје на бул.„Партизански Одреди“ во спортската обложувалница „Бет Сити Балкан“ лоцирана во ТЦ „Лептокарија“, од страна на  маскиран и
Македонија

Тешка кражба во „Техноскоп“ на „Првомајска“

А1он
Крадците, според МВР влегле во фирмата „Техноскоп“, лоцирана на улицата „Првомајска“ преку прозорецот, што насила го отвориле. Разбојниците украле две илјади евра и 80.000 денари и избегале.