krazba

Македонија

2,5 милиони денари украл раководител на бензинска пумпа

А1он
Триесет и тригодишниот И.К. од Струмица, раководител на бензинската пумпа „Лукоил Македонија“, украл 2,5 милиони денари од бензинската станица Во јули 2012 година, на бензинската
Македонија

Вработена во МВР Куманово го оштетила МВР за 204.600 денари

А1он
Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди до Основното јавно обвинителство во Куманово поднесе кривична пријава против М.П. (30), референт за управни работи во Отсекот
Македонија

Ограбена експозитура на ПроКредит банка во Скопје

А1он
Ограбена е експозитурата на ПроКредит банка во скопско Влае. Се испитува колку пари украл вооружен и маскиран разбојник. Разбојништвото се случило утрово, во експозитурата на
Македонија

ВИДЕО: Натрапници три дена правеле журка во манастирот Света Недела

А1он
Крадци украле 10 килограми свеќи откако три дена се гоштевале во Манастирот Света Нeдела во близина на светинколско Ранчинци. Настанот го откриле намесниците на црквата,
Македонија

ВИДЕО: Ограбен маркет до полициската станица во Охрид

А1он
Две маскирани лица синоќа пред полноќ, провалиле преку економскиот дел на маркетот Тедико во Охрид и одзеле 200.000 денари. Двајцата разбојници ја разбиле алумиумската врата
Македонија

Поштарка украла 500.000 денари па пријавила вооружен грабеж

А1он
Вработена во Македонски пошти, во експозитурата лоцирана на ул.„Коце Металец“,( Скопје) си зела 500.000 денари од касата и потоа пријавила кражба. Таа била должна сите