krazba

Македонија

Ограбена продавница во Гостивар

А1он
Граѓанин пријавил дека рано утрото во вторникот околу 5 часот, двајца разбојници влегле во продавницата „ССС комерц“ и извршиле кражба. Полицијата привела еден од разбојниците,
Македонија

Кумановка фалсификувала деловни книги

А1он
Вработена во Основен суд во Куманово, ја злоупотребила службената положба и овластување, со што вршела фалсификување на службена исправа, а фалсификувала и уништувала деловни книги.
Македонија

Крaжба во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Дебар

А1он
Непознати сторители повторно ја ограбија црквата „Успение на Пресвета Богородица“ во Дебар. „Украдени се најмалку 20 вредни икони, чија вредност е непроценлива. Со ова вандалите
Македонија

Нападната и ограбена старица од Скопје

А1он
Вчера во периодот околу 10 часот и 45 минути на ул. „Христијан Тодоровски Карпош“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво над  72-годишната М.Т.од Радишани. Разбојникот и
Македонија

Малолетни девојчиња од дом нападнале и ограбиле скопјанец

А1он
Две малолетни девојчиња и едно момче, штитеници од домовите „Ранка Милановиќ“ и „25 Мај“ во вторникот нападнале и ограбиле скопјанец, соопшти МВР. Тројцата малолетници го
Македонија

Вооружен грабеж на бензинска на „Макпетрол“ – украдено 1.500 евра

А1он
Утринава бил извршен вооружен грабеж на бензинска пумпа „Макпетрол“ во Прилеп. Двајца маскирани и вооружени разбојници, ја украле торбата со дневниот промет од вработениот Д.К.,