koseto

Македонија

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Советот на Град Скопје ја изгласа иницијативата за враќање на споменикот на Андон Лазов Јанев Ќосето

А1он
Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата во Советот на Град Скопје ја изгласа иницијативата за враќање на споменикот на Андон Лазов Јанев Ќосето. „Сметаме дека
Македонија

Арсовска бара да се врати спомен обележјето на Ќосето

А1он
Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска достави иницијатива до Советот на Град Скопје за повторно поставување на спомен обележјето на македонскиот револуционер Андон Лазов Јанев
Македонија

(ВИДЕО) Алексовска: Ќосето живее во сите нас

А1он
Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Слободанка Алексовска на денешниот протест пред ДИК изјави дека Ќосето живее во сите членови и поддржувачи на ВМРО-ДПМНЕ. Инаку Андон Лазов Јанев