kolumbija

Свет

Уапсен најголемиот колумбиски нарко бос

А1он
Лидерот на најголемиот колумбиски наркокартел, познат како Oficcina de Envigado, Ериксон Варгас уапсен е синоќа во североисточниот колумбиски град Меделин. Колумбискиот претседател Хуан Мануел Сантос
Свет

Се активира вулканот Невадо дел Руис

А1он
Вулканот Невадо дел Руис, западна Колумбија почна да исфрла чад и пепел, па колумбиските власти наредија превентивна евакуација на населението. Претседтаелот на Колумбија, Хуан Мануел
Свет

Уапсен еден од наследниците на колумбискиот наркобос Ескобар

А1он
Уапсен еден од наследниците на колумбискиот наркобос Ескобар Колумбиските власти го уапсија првиот човек на поздемјето во Колумбија, член на раководството на основаната во почетокот