koli

Економија

Во Министерството за финансии треба да се одржи состанок со увозниците на моторни возила

А1он
– Во Министерството за финансии се очекува да се одржи состанок со увозниците на моторни возила по најавите за зголемување на данокот за увоз на
Свет

Во Австралија дозволено ставање емотикони на регистарските таблички

А1он
Во Австралија, односно во сојузната држава Квинсленд, од 1 март возачите ќе можат на регистарските таблички на своите автомобили да додадат еден од петте понудени