kinezi

Регион

Њујорк Тајмс: ФБИ ги истражува тајните акции на кинеската полиција во Србија

А1он
Приказната за злогласните кинески полициски пунктови лоцирани ширум светот, со задача да ги принудат своите граѓани да се вратат во својата земја, ја заинтригира јавноста
Свет

Напад во хотел во Кабул популарен кај Кинезите, Талибанците ги убија напаѓачите

А1он
Припадници на безбедносните сили убиле најмалку тројца напаѓачи кои отвориле оган врз хотел во Кабул, популарен меѓу кинеските државјани, изјави портпаролот на авганистанската администрација со
Свет

Во Европа расте стравот дека кинеските шпиони сè поголема закана од Русија

А1он
Во Европа расте стравот дека кинеските шпионски и контраразузнавачки служби претставуваат сè поголема закана за Европа, дури и поголема од онаа што доаѓа од Русија.
Свет

Хакери тврдат дека украле податоци за милијарда Кинези

А1он
Хакери тврдат дека поседуваат лични информации од шангајската полиција за околу милијарда кинески граѓани, што според технолошките експерти, доколку е вистина, би било едно од