kameri

Македонија

Нови камери за препознавање регистрации на 40 локации и гранични премини

А1он
Mинистерството за транспорт и врски набави нов систем за видео надзор и читање на регистарските таблици на граничните премини, што во следниот период ќе се
Свет

Америка прва во светот, по неа Кина, па Русија – според бројот на надзорни камери

А1он
По бројот на инсталирани камери за видеонадзор, Русија е на третото место во светот, по Кина и САД, објави руската новинска агенција ТАСС. Според студијата
Македонија

(ВИДЕО) Полицијата бараше да се исклучи камерата, додека Груевски говореше за цензурата која сака да ја воведе СДСМ

А1он
Активистите на Шарена револуција беа истуркани од кејот и не им беше дозволено да истакнат транспарент додека траеше говорот на Никола Груевски од другата страна