(ВИДЕО) Полицијата бараше да се исклучи камерата, додека Груевски говореше за цензурата која сака да ја воведе СДСМ

Од:

Активистите на Шарена револуција беа истуркани од кејот и не им беше дозволено да истакнат транспарент додека траеше говорот на Никола Груевски од другата страна на Вардар.

-Кој ќе дава отпот ќе биде приведен, викаа полицајците кон активистите барајќи да си заминат од местото.

Еден од полицајците дури и побара да се исклучи камерата на А1он, токму во моментот која Никола Груевски говореше дека СДСМ може да побара се, само не цензура на медиумите, зошто сега немало.

Би можело да ве интересира

Во Охрид низ кафеани се влегувало со лажни сертификати, акција на полицијата

Ландов

644 полицајци биле ангажирани во последното деноноќие за пожарите

616 полициски службеници ангажирани во последното деноноќие за превенирање и гаснење на пожарите

Мери Јордановска

Во гаснењето на пожарите ангажирани и 450 полицајци

Во Белимбегово отворена нова полициска канцеларија

Жарко Настоски

Полицијата бркаше навивачи од натпреварот МЗТ-Еуро Никел, откако ги окупираа трибините и одбиваа да ја напуштат салата

Кристијан Ландов