kafeana

Македонија

Жена од Прилеп се заканувала дека ќе запали кафеана

А1он
МВР извести дека вчера во 22.10 часот во Прилеп е уапсила К.И.(32) од Прилеп поради основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност”.
Македонија

Сопственик на кафeана претепал музичар, па му го оштетил и музичкиот инструмент

А1он
МВР извести дека на 3.3.2024 во 00.30 часот во СВР Скопје, К.Т.(29) од Скопје пријавил дека во угостителски објект во скопското село Марино, по претходно
Македонија

(ВИДЕО) Се шири снимка со разиграни жени во кафеана: Сопственикот и Пазарна тврдат дека не е од вчера

Кристијан Ландов
Разиграни жени, келнери со маски и гласна музика – видео со ваква содржина е објавено на социјалните мрежи. Истото предизвика лавина од негативни коментари. Објавувачот