Сопственик на кафeана претепал музичар, па му го оштетил и музичкиот инструмент

Од:

МВР извести дека на 3.3.2024 во 00.30 часот во СВР Скопје, К.Т.(29) од Скопје пријавил дека во угостителски објект во скопското село Марино, по претходно недоразбирање, бил физички од сопственикот на објектот, кој му го оштетил и музичкиот инструмент.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Голема тепачка на седницата на тајванскиот Парламент

Горан Наумовски

Тројца истепани во угостителски објект во Градскиот парк во Скопје

Белградското обвинителство бара притвор за еден од тепачите на генералот Чаѓеновиќ

Инцидент во Скопје: Деца биле истепани од двајца малолетници

Скопјанец и двајца штипјани нападнати во ресторан во Кавадарци

Горан Наумовски

Инцидент во Влае: Ученик нападнал наставници, кршел инвентар и истепал соученици

Горан Наумовски