Жена од Прилеп се заканувала дека ќе запали кафеана

Од:

МВР извести дека вчера во 22.10 часот во Прилеп е уапсила К.И.(32) од Прилеп поради основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност”.

„Околу 22 часот во ОВР Прилеп Т.К.(61) од Прилеп пријавил дека околу 21.30 часот во неговиот угостителски објект во Прилеп влегла К.И. и со шише наполнето со запалива течност, прскала по подот и се заканувала дека ќе го запали објектот. К.И. е приведена во полициска станица Прилеп и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава“, извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Изгоре дуќан во Старата прилепска чаршија

Петмесечно бебе со голема кашлица хоспитализирано во Прилеп

Вандали уништиле мермерни плочки околу спомениците – Урни во Могилата на непобедените во Прилеп

Четири работнички од Непал му избегале на газдата во Прилеп, случајот пријавен во полиција

Орце Костов

Во прекин сообраќајот на патот Прилеп – Градско поради сообраќајка

Одрон на патот Прилеп – Витолишта, сообраќајот се одвива отежнато

А1он