izleznost

Регион

Косово: До 15 часот на парламентарните избори гласале над 29 отсто од гласачите

А1он
Централаната изборна комисија (ЦИК) на Косово, на својата втора прес конференција денеска, објави дека, според информациите од повеќе од 99 отсто од гласачките места, на
Македонија

Обработени 98,61% од избирачките места: „За“ гласале 91,48 отсто, „против“ 5,64

Кристијан Ландов
Според обработените 98,61 процент од избирачките места што ги објави Државната изборна комисија на својата веб страница, „за“ на референдумското прашање се изјасниле 91,48% односно