ivanka tramp

Свет

Иванка Трамп ќе го придружува американскиот претседател на неговата прва турнеја во странство

А1он
Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата куќа, цитиран
Свет

Иванка Трамп – главна ѕвезда на женскиот самит Г20

А1он
Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп, која е една неговите најблиски и највлијателни соработници, Иванка Трамп денеска пристигна во Берлин на женскиот самит Г20 на
Магазин

Погледот на Иванка Трамп кон Џастин Трудо е главна тема на социјалните мрежи

А1он
Иванка Трамп во понеделникот го имаше својот прв официјален состанок во Белата куќа, за време на гостувањето на канадскиот премиер Џастин Трудо, а медиумите забележаа