ВИДЕО: Доналд и Иванка Трамп учествуваа на танц со мечеви во Саудиска Арабија

Од:

Претседателот Трамп и членовите од неговата администрација учествуваа во традиционален танц со мечеви во Саудиска Арабија.

dobivaj vesti na viber

Државниот секретар Рекс Тилерсон и министерот за комерција, Вилбур Рос беа снимени како ги вкрстуваат мечеви со другите саудиски танчери. Според извештаите и видеата кои што се појавија на интернет, во танцот се вклучиле и Доналд и Иванка Трамп кои танцувале и се смееле.

Танцот се одржал пред историскиот центар на Кралот Абдулазиз, пред банкет-вечерата за Трамп и кралот Салман.

Би можело да ве интересира

Русија ја симна Саудиска Арабија од првото место

Саудиска Арабија заплени играчки во бои на виножито затоа што „промовирале хомосексуалност“

А1он

Бајден идната недела во посета на Израел и на Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Грција и Саудиска Арабија ќе ги поврзат Европа и Азија со кабелски систем за пренос на податоци

А1он

Лапид: Можен е договор за нормализација на односите со Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Трамп ја загуби жалбата, мора да сведочи во истрагата во Њујорк

Ана Ололовска