interpol

Македонија

Во Скопје уапсен бегалец баран од Интерпол

А1он
Бегалец баран од Интерпол бил уапсен во четвртокот на аеродромот „Александар Велики“, информира полицијата. Станува збор за турски државјанин, по кого била распишана меѓународна потерница