ilija spaseski

Македонија

Илија Спасески има воспаление на вените, Судот одби да му го врати пасошот за да се лекува во странство

Орце Костов
Судскиот процец против охриѓанецот Илија Спасески, обвинет за тепањето на сограѓанинот Христијан Пендиков, се одложи по вторпат откако тој не се појави на рочиштето во
Видео Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот Цобоски: Имало страшно брзање да се поднесе обвинение, случајот Пендиков е политички

Орце Костов
Адвокатот на Илија Спасески смета дека чинот на напуштање на расправата во Судот во Охрид за случајот „Пендиков“ е знак на револт и основно право
Видео Македонија

ВИДЕО: Пендиков се појави во судот во Охрид, се соочи со првоосомничениот Спасески

Орце Костов
Христијан Пендиков се појави во Судот во Охрид каде што треба да даде исказ пред судија во судската постапка против еден од неговите напаѓачи, првообвинетиот
Видео Македонија

ВИДЕО: Презентирана снимка од тепањето на Христијан Пендиков

Орце Костов
Охридското обвинителство ги презентираше материјалните докази меѓу кои и видео-снимка како доказ на која се гледа како три лица го тепаат Христијан Пендиков вечерта на
Македонија

(ВИДЕО) Илија Спасески: Не се чувствувам виновен за тепањето на Пендиков

Орце Костов
Илија Спасески, еден од обвинетите за претепувањето на Христијан Пендиков, не се чувствува за виновен во случајот Пендиков во кој е обвинет дека заедно со
Македонија

ВИДЕО: „Не вреди за Бугарин да викаш полиција“ – Обвинителството ќе докажува дека Пендиков е претепан поради бугарското чувство

Орце Костов
Јавниот обвинител во случајот со нападот на Христијан Пендиков во Охрид останува на ставот дека ќе успее да докаже дека охриѓанецот бил претепан од обвинетиот