hari i megan

Магазин

Принцот Хари и Меган Маркл најавија тужби за канадските папараци

А1он
Откако папарацо фотографија снимена во Канада излезе во јавноста, принцот Хари и Меган Маркл се заканија со тужба. Маркл е сликана во парк на Островот
Магазин

Принцот Хари пристигна во Канада, започнуваат нов живот со Меган и Арчи

А1он
Британскиот принц Хари пристигна во Канада каде што ќе живее со сопругата Меган и осуммесечниот син Арчи, по кризата во кралското семејство настаната со ненадејната
Магазин

(ВИДЕО) Хари и Меган го објаснија својот чекор: Немавме избор

А1он
Меган и јас тргнуваме во непознато, но навистина немавме избор, рече принцот Хари во првото обраќање во јавност по најавата за повлекување на двојката од
Магазин

Џонсон: Велика Британија им посакува се најдобро на Хари и Меган

А1он
Британскиот премиер Борис Џонсон е убеден дека цела Велика Британија ќе им посака се најдобро на принцот Хари и неговата сопруга Меган, кои веќе нема
Магазин

Таткото на Меган Маркл: Се срамам од неа и од Хари

А1он
Меган Маркл и принцот Хари се разделија финансиски од кралското семејство, а нивната одлука се уште ја коментира целиот свет. Познато е дека Меган не
Магазин

Што одбраа Хари и Меган: Куќа од 25 милиони евра, пет купатила, шест спални соби

А1он
Принцот Хари и Меган Маркл се селат во Канада каде ќе продолжат со животот откако финасиски ќе се одвојат од кралското семејство. Тоа значи дека
Магазин

Кралицата го молела принцот Хари да почека пред да се повлече од должностите

А1он
Кралицата Елизабета Втора го молела нејзиниот внук принцот Хари да не го објавува соопштението дека тој и неговата сопруга Меган ќе се повлечат од високите