grcija makedonija

Македонија

ВИДЕО: Сите кои чекаа за влез во Грција се враќаат назад, дозволата од Атина би стигнала на полноќ или утре

Сите кои тргнаа кон Грција се враќаат назад, откако рампите на граничниот премин останаа спуштени. Грчката полиција не дозволи влез на оние кои немаа грчки
Македонија

Со потврда за вакцинација, со негативен ПЦР тест или со позитивен резултат за антитела од денеска може да се патува за Грција

А1он
Со потврда за имунзација со било која вакцина, со негативен ПЦР тест не постар од 72 часа или со потврда за антитела од денеска македонските
Регион

Катругалос: Почнува нов период на добри, билатерални и пријателски односи меѓу двете земји

А1он
Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос, во интервју за грчкото радио „Сто кокино“, утрово рече дека со Договорот од Преспа почнува нов