granica

Македонија

ФОТО: Со зурли и тапани Македонците од Албанија прославија отварање на граничен премин

А1он
Со зурли, тапани и музика, македонците од областа Голо Брдо го прославија отварањето на граничниот премин Џепиште-Требиште на македонско албанската граница. Стотина македонци, и политичките
Македонија

АМСМ: Можни подолготрајни задржувања на граничните премини

А1он
На граничните премини можни се подолготрајни задржувања за влез и за излез од државата од вообичаеното време, информира Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ). Според АМСМ,
Македонија

Отворен граничниот премин Џепиште – Требиште

А1он
Со работа денеска почнува граничниот премин за локален граничен сообраќај Џепиште – Требиште, согласно договорот меѓу Владата на Република Македонија и на Советот на министри
Македонија

Од утре почнува со работа граничниот премин Џепиште – Требиште

А1он
Од утре почнува со работа граничниот премин за локален граничен сообраќај Џепиште – Требиште, согласно договорот меѓу Владата на Република Македонија и на Советот на
Македонија

Нов граничен премин со Албанија кај Требиште

А1он
Албанската Влада на денешната седница донела одлука да отвори нов граничен премин меѓу Република Албанија и Република Македонија. Како што соопшти македонското друштво „Илинден“ од
Македонија

На Табановце запленети 3.200 пакувања лекови

А1он
Царинските службеници од граничниот премин Табановце – автопат спречија обид за криумчарење лекови за човечка употреба. Како што соопшти Царинската управа, привремено се задржани над
Македонија

ГП „Богородица“ повторно отворен за сообраќај

А1он
Граничниот премин „Богородица“ попладнево повторно е отворен за сообраќај, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Преминот денеска од 11 часот беше затворен за сообраќај за сите видови